Twitter ‘da eğer son altı ay içerisin de giriş yapmadıysanız, 11 Aralık’a kadar giriş yapsanız iyi olur. Şirket Aralık ayı içerisin de etkin olmayan hesapları siliyor!

Twitter sahipsiz ve fake hesaplardan kurtulmaya çalışıyor. Şirket bu konuda önemli bir adım atmaya karar verdi. Şirket, hesaplarını kullanmaya kullanıcılara e-posta üzerinden bildirimler göndermeye başladı.

Eğer Twitter’da bir hesabınız varsa ve uzun bir süredir etkin olarak kullanmıyorsanız ( Uzun bir zamandır giriş yapmadıysanız ); hesabınıza giriş yapmanız önemle tavsiye ediliyor.

Yapılan açıklamaya göre, 11 Aralık 2019 tarihine kadar etkin olmayan bu hesaplardan giriş yapılmadığı takdirde, hesabınız tamamen silinecek.

Peki Kimlerin Twitter Hesabı Silinecek? Etkin Olmayan ifadesi kimleri kapsıyor?

TwitterTwitter TheVerge’ye yaptığı açıklamada, aktif olmayan hesap politikasına uygun olarak altı aydan uzun bir süredir giriş yapmayan kullanıcılarını proaktif olarak tanımlıyor.  Muhtemelen şirket kullanılmayan hesapların belli bir süre daha halka açık olarak kalacağını ve kaldırma işleminin aylarca sürebileceğini de belirtiyor.

Twitter kullanan ancak daha sonra ara veren hesaplar için nasıl bir politika geliştirileceği şuan için tam olarak ortaya konmuş değil.

Her durumda uzun bir süredir girmediğiniz bir Twitter hesabınız var ise; bir kez olsun giriş yapmanızda fayda var.

Şirket tarafından kullanıcılara gönderilen e-posta

Gönderilen e-postada “@ (kullanıcı adı) ‘ya erişimini kaybetme” başlıklı konu ile mail geliyor. İşte mail içerisinde yazılanlar:

Merhaba,

Twitter’ı kullanmaya devam etmek için geçerli Şartlar, Gizlilik Politikası ve Çerez Kullanımı’nı kabul etmeniz gerekir. Bu, yalnızca bizimle paylaştığınız bilgiler hakkında en iyi kararları almanıza izin vermekle kalmaz, Twitter hesabınızı kullanmaya devam etmenizi sağlar. Ancak, ilk önce 11 Aralık 2019’dan önce giriş yapmanız ve ekrandaki uyarıları izlemeniz gerekir, aksi takdirde hesabınız Twitter’dan kaldırılır.