Star Wars hikayesinin merakla beklenen dokuzuncu filmi olan Star Wars : The Rise of Skywalker ‘ın, final fragmanı yayınlandı. 40 yıldan daha uzun bir süre önce Star Wars‘ta başlayan Skywalker destanı; sonunda sona eriyor.

Bilim kurgu evrenin de bir perdeyi daha kapatıyoruz. Film serinin ikonik karakterlerinden bazılarının dönüşüne sahne olacak. J. J. Abrams tarafından yönetilen Star Wars:The Rise of Skywalker ‘ın filminin son fragmanı, Pazartesi gecesi New England Patriots ile New York Jets arasında oynanan, Amerikan futbolu mücadelesinin devre arasında izleyicilere sunuldu.

star wars

Star Wars serisinin devam üçlemesinin üçüncü ve genelde serinin dokuzuncu filmi ve Star Wars hikayesinin son filmi, bizleri bir kez daha çok uzak bir galakside destansı bir maceraya çıkaracak.

Serinin yeni ve son halkası olan film, Star Wars evreninin ikonik karakterlerinden Luke Skywalker, Prenses Leia ve İmparator Palpatine’nin geri dönüşlerine sahne olacak. Filmi yakından takip edenlerin bildiği üzere; Star Wars’ın karanlık tarafını temsil eden Sith Lordu İmparator Palpatine’nin Darth Vader tarafından yok edildiğini sanıyorduk. Hatta bu nedenle Ian McDiarmid’in canlandırdığı ünlü karakterin seriye dönüşü, bazı Star Wars hayranları tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

star wars

Senaryosunu J. J. Abrams ve Chris Terrio tarafından kaleme alınan film, Carrie Fisher, Mark Hamill, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Anthony Daniels, Naomi Ackie, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Lupita Nyong’o, Keri Russell, Joonas Suotamo, Ian McDiarmid ve Kelly Marie Tran gibi bir çok ünlü ismi bir araya getiriyor.

İster bir film olsun, ister bir TV dizisi olsun, bir finalin bitişi her zaman en zor özelliklerden biri olarak kabul edilir. Direniş ve Birinci Düzen arasında ki son savaşı gören Skywalker’ın Yükselişi ( The Rise of Skywalker ), yönetmen J. J. Abrams‘a göre hikayeye anlamlı bir son verecek. Abrams film hakkında şöyle diyor; “Bir son olması gerektiğini bilerek bu şeye girdik. Dalga geçmiyoruz.”

İkonik serinin dokuzuncu halkası ve finali olan film, 20 Aralık’ta izleyicilerle buluşacak.

star wars

Star Wars:The Rise of Skywalker filmi için yayınlanan final fragmanını aşağıda ki linkten izleyebilirsiniz.