Popüler müzik platformu olan Spotifypermium” üyelik ücretlerine zam geldi. Spotify ‘nin yeni fiyatları yeni yıldan itibaren geçerli olacak.

Spotify ‘ın zam haberi ile vergi paketinin içinde yer alan Dijital Hizmet Vergisi maddesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilmesiyle aynı güne denk geldi.

Apple Music, Deezer ve yakın zamanda piyasaya giriş yapan YouTube Music gibi alternatiflere rağmen müzik uygulamaları pazarında zirveyi koruyan Spotify , ücretli üyelik paketlerinde zam yaptı. Spotify ‘ın yeni fiyatları yeni yılda Ocak 2020‘den itibaren geçerli olacak.

spotify

Yeni yılda gelecek olan zamlar şu şekilde;

Gelecek olan fiyat artışlarını, mevcut üyeliklerine e-posta yoluyla bilgilendiren Spotify ,resmi internet sitesinde henüz yeni fiyatlarını açıklamadı. Yeni yıldaki zamlar ise mevcut paketlere şu şekilde gelecek; öğrenci üyelikleri +2 TL, bireysel üyelikler +4 TL, aile üyelikleri ise +6 TL olarak yükselecek.

Yeni gelen zam ile birlikte Spotify Premium ücretleri şu şekilde olacak;

  • Öğrenci Üyelikleri : 8,99 TL/ay ( Eski Fiyat 6,99 TL )
  • Bireysel Üyelikler : 17,99 TL/ay ( Eski Fiyat 13,99 TL )
  • Aile Üyelikleri : 26,99 TL/ay ( Eski Fiyat 20,99 TL )

spotify

Ocak 2020’den itibaren güncel fiyat listesi bu şekilde olacak.

Dijital Hizmet Vergisi

Dijital Hizmet Vergisi ile ilgili yakın zamanda bir haber yayınlamıştık. Yine de burda kısaca siz değerli okuyucularımıza, dijital hizmet vergisinden bahsetmek istedik. Dilerseniz başlığa tıklayıp dijital hizmet vergisi ile ilgili haberimizi de okuyabilirsiniz.

Dijital Hizmet Vergisi‘nin mükellefi, dijital hizmet sağlayıcıları olacak. Dijital hizmet vergisi % 7.5 olarak belirlendi. Türkiye’den elde edilen hasılat 20 milyon Türk Lira’sından az olanlar Dijital Hizmet Vergisi’nden muaf olacak

Cumhurbaşkanı bu hadleri verginin konusuna giren hizmet türlerine göre ayrı ayrı veya birlikte sıfıra kadar indirmeye veya üç katına kadar artırmaya yetkili olacak. Dijital Hizmet Vergisi’ni ödemeyenler Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edildikten sonra sitelere erişim engellenecek. Facebook, Twitter ve Instagram gibi devler Türkiye’de bu vergiyi ödemekle yükümlü olacak.

Fransa, benzer bir vergi için Amazon‘dan yaklaşık 1 milyar euro vergi isteyince; Amazon’dan gelen açıklama şu şekilde olmuştu: “Bu vergiyi biz değil tüketiciler ödeyecek.”