Bildiğimiz gibi, Snapchat‘in ilk olarak 2013′te tanıttığı hikayeler özelliği, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ve videolar yayınlamasını mümkün kılıyor.

Instagram ve Facebook tarafından klonlanan Snapchat’in Hikayeler formatı hala daha çeşitli uygulamalar tarafından kopyalanmaya devam ediyor. Snapchat de özelliğinin orijinalliğini koruyarak farklı bir girişim için kolları sıvadı.

Snap kullanıcıları artık, en son güncelleme sayesinde hikayelerini Snapchat dışında da paylaşabilecek.

Kullanıcılar diğer uygulamalarda da Snap’lerini paylaşabilir

Bugün tanıtılan App Stories özelliği, Snapchat’in üçüncü taraf geliştiricilere bir nevi daveti. Böylece üçüncü taraf yazılım geliştiricileri App Stories’i ve Snap’in mevcut teknolojisini kullanarak Stories özelliklerini uygulamalarına kolayca getirebilecek. Ve kullanıcılar Snap’lerinin başka bir uygulamada yer almasına izin verebilecekler.

App Stories, diğer uygulamaların Snapchat entegrasyonlarını sağlayabilmesi için bir tür kod olan Snap Kit’in bir parçası. Bu özellik sayesinde, yazılım geliştiricilerinin, kendi Hikaye özelliklerini sıfırdan oluşturmasına gerek kalmayacak. Kullanıcılar, Snap içindeki paylaşım ekranından, entegrasyonu sağlamış uygulamalara hikayelerini gönderebilirler.

Yeni özellikle bir hikayeyi daha fazla kişi görebilecek

App Stories, kullanıcıların Snapchat fotoğraflarını ve videolarını diğer uygulamalara aktarmalarına olanak tanıyacak ve teorik olarak sosyal uygulamadan içerik görebilecek kişi sayısını artırmış olacak.

Yeni özellik, Snapchat’in daha fazla kişiye tanıtılmasına yardımcı olabilir. Bunun yanında şirketin reklam gelir akışını artırarak kullanıcı büyümesini sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Bunun yanı sıra şirket, demografik bilgilerin ve arkadaş listelerinin, üçüncü taraf uygulamalarıyla paylaşılmadığını söylüyor. Dört uygulama; Triller, Squad, Hly ve Octi, Snapchat entegrasyonunu oluşturmak için App Stories özelliğini kullandı.

Snap kullanıcıları, favori uygulamalarının, Snap Stories entegrasyonuna adapte olup olmadığını görmek için bir süre beklemek zorunda kalacaklar. 2019’un dördüncü çeyreğinde Snapchat, Snap Kit’i kullanarak 150 yeni iş ortağı ile anlaştı.

Bu dev adımlarla tekrar sahalara döneceğinin sinyallerini veren snapchat 2020’nin ilk çeyreğinde hala büyümesini açıklamadı. Açıklanan rakamlarla birlikte snapchat’i tekrar telefonlarda sık sık görebiliriz.

KAYNAK : https://shiftdelete.net/snapchat-hikayeler-icin-yeni-bir-ozellik