Jaguar F-Type , sonunda makyajlandı. Hem coupe, hem de convertible gövde tipine uygulanan estetik operasyonu sadece daha şık bir tasarım getirmekle kalmamış. Kaput altında ve teknoloji alanında da güncellemeler var.

Tanıtımı öncesinde var olan detayları üzerinden son değerlendirmelerini yaptığımız 2020 Jaguar F-Type , planlanan etkinliğinin gerçekleşmesiyle resmi olarak karşımızda duruyor. Sızıntılarının tamamını doğrulayan nitelikleriyle örtülerinden kurtulan otomobil, yeni model yılıyla birlikte makyaj operasyonunu üzerinde taşıyacak.

Son dokunuşla birlikte ön bölümünün tamamında revizyon yapılan F-Type , Audi R8 ile olan benzerliğini bir kenara bıraktığımızda, önceki haline oranla çok daha agresif bir karaktere bürünüyor. Kokpit bölümünde de beklediğimiz gibi radikal bir değişimi beraberinde getirmeyen aracın, multimedya ve sürücü ekranları üzerinden farklı bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz.

2020 Jaguar F-Type teknik özellikleri :

Yeni F-Type ’ın tasarım noktasındaki temel dinamikleri tanıtım öncesinde sızdığı için, artık gözlerimizin motor bölümündeki limitlere odaklandığını söylemiştik. Bu noktada R versiyon da dahil olmak üzere Jaguar ’ın ortada herhangi bir soru işareti bırakmayarak paylaşım yaptığını söyleyebiliyoruz.

Listeye baktığımızda bizleri ilk olarak 2.0 litrelik turbo dört silindirli makine karşılıyor. 296 beygir güç ve 400 Nm tork üreten bu makine ile aracın 0’dan 100’e hızlanması 5,4 saniye sürerken maksimum sürat içinse 250 km/s‘lik rakam karşımıza çıkıyor. F-Type’ın sürüş deneyimini bambaşka bir noktaya çıkaracak olan 5.0 litrelik V8 ise 444 beygir güç ve 580 Nm tork ile geliyor. 8 ileri şanzıman ve 4×4 sistemle kombin edilen bu makine aracı 4,4 saniyede 0’dan 100’e taşıyabilecek. Ailenin en üst noktasında yer alan R paketse aynı motorun 567 beygir güç ve 700 Nm tork üreten versiyonuyla geliyor. F-Type en iyi derecesini 0’dan 100’e için 3,5 saniye verirken, maksimumda 300 km/s ‘e kadar çıkabilecek. Tanıtımıyla birlikte sipariş süreci de başlayan otomobilin İngiltere’de yaklaşık 54.000 sterlinlik başlangıç fiyatıyla alıcı bulduğunu da belirtelim.