Samsung T7 Touch SSD bu aydan itibaren 30’dan fazla ülkede satışta olacak. T7 Touch’ın piyasaya sürülmesinin ardından, yılın ikinci çeyreğinde Taşınabilir SSD T7 ‘nin de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Samsung T7 Touch Portable SSD bütünleşik parmak izi okuyucusu sayesinde verilerinizin güvenliğini sağlayabiliyor

Samsung Electronics, geliştirdiği en yeni harici depolama cihazı olan SSD T7 Touch ‘ın piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Şık ve kompak tasarımıyla T7 Touch, 2’nci nesil USB 3.2 standardına bağlı olarak mevcut en yüksek dosya transfer hızını sunuyor.

Yeni cihaz, ek bir donanımsal güvenlik önlemi olarak sahip olduğu dahili parmak izi sensörü ile veri korumasını üst seviyelere taşıyor.

Profesyonel ve günlük kullanım için tasarlanan Samsung T7 Touch; PC, tablet, akıllı telefon, oyun konsolunda çok sayıda resmin, oyunun veya 4K/8K videonun güvenli şekilde saklanması için yeterli kapasiteye sahip. Ayrıca tüm bu içeriklerin rahatça taşınabilmesini sağlayacak güçte dayanıklılık da sunuyor.

Samsung Electronics Hafıza Ürünleri Bölümünden Sorumlu Marka Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Dr. Mike Mang, “İş, oyun üzerinde çalıştıkları projeler arasında sürekli hareket halinde olan tüketiciler, içeriklerini güvenli şekilde yanlarında taşımak istiyor. Sektör lideri olarak transfer hızları sunan dâhili parmak izi tanıma işlevine sahip yeni ürünümüzle tüketicilerin verileri artık güvende.” dedi.

Samsung T7 Touch ssd

Samsung T7 Touch, önceki depolama çözümlerine göre önemli bir hız artış imkanı da sağlıyor. 1.050 MB/sn okuma hızı ve 1.000 MB/sn yazma hızı ile T7 Touch, T5 ‘ten yaklaşık iki kat daha hızlı.

Harici HDD ‘lerden ise 9,5 kat daha hızlı bir kullanıma imkan veriyor. Cihaz maksimum hızına NVMe arayüzü ile kullanıldığında ulaşabiliyor.

Samsung T7 Touch Genel Özellikleri

Samsung T7 Touch ssdSiyah veya gümüş renk seçeneklerine sahip T7 Touch, farklı kullanım alanları için 500GB, 1TB ve 2TB boyutlarında sunuluyor. Kullanıcıların her yerde güvenilir bağlantı sağlamak için bir adet C’den C’ye, bir adet de C’den A’ya USB kablosu ile geliyor.

T7 Touch, Windows, Mac ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Üç yıllık sınırlı garanti sunan T7 Touch’ın tavsiye edilen perakende satış fiyatı 500GB modeli için 1199 TL. 1 TB modeli için ise 1799 TL ve 2TB modeli için 3599 TL olarak belirlendi.