SamsungGalaxy S10 serisi için Android 10 betasının uluslararası dağıtımına başladı. Şirket, merakla beklenen beta sürümünü ilk olarak ana vatanı Güney Kore’de kullanıcılarla buluşturmuştu. Artık uluslararası kullanıcılar da hareketle gezinme, Odak Modu ve One UI kullanıcı arayüzünde yapılan yenilikleri de resmi Android 10 sürümünden önce deneyebilecek.

Samsung’un kullanıcılara sunduğu arayüz değişiklikleri arasında bildirim yönetiminde yapılan yenilikler öne çıkıyor. Küçültülmüş açılan ekranlar ve basitleştirilmiş buton düzeni, Android 10 betasıyla S10 kullanıcılarına sunulan yenilikler arasında bulunuyor.android 10

Yeni tasarım, özellikle oyunlarda ve medya içeriklerinde gelen arama veya mesaj bildirimlerinin ekranı kaplamadan görülmesini mümkün kılıyor. Ses kontrol çubuğunun küçültülmesi de yapılan değişiklikler arasında bulunuyor.

Samsung, Android 10’un yeniliklerinden biri olan koyu moda da kendi yorumunu getiriyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde duvar kağıdının parlaklığını ayarlayabilecek. Metin, renkler, bildirimler ve kilit ekranındaki saat daha iyi okunabilirlik adına değiştirilebiliyor.

Galaxy S10 Android 10 Beta neler sunuyor?

Android sürümü ile arayüzde güncelleniyor. Yeni açılır pencerelerin küçültülmesi ve gelişmiş bildirim yönetimi gibi değişiklikler ile dikkat çeken detaylar oluyor. Oyun oynarken herhangi bir arama aldığınızda artık ekranın çok daha küçük bir kısmını kaplayan arama ekranı görüyorsunuz. Buna ek olarak ses kontrol çubuğu çok daha ince hale getirildi.

Karanlık mod duvar kağıdının parlaklığını azaltırken, metinlerdeki değişiklikler ile ekranın çok daha rahat bir şekilde okunabilmesini sağlıyor. Odak modu sayesinde dikkatinizi bir konuda toplamanız gerektiğinde belirli uygulamaların belirli bir süre boyunca sizin dikkatinizi dağıtmasının önüne geçebiliyorsunuz

android
Android 10 yeni özellikleriyle göz kamaştırıyor.

Bunun yanı sıra Dijital Ferah bölümü, kullanım şekillerinizi daha iyi bir şekilde kontrol edebilmeniz için yeniden tasarlandı. Galaxy S10 sahipleri Android 10 Beta sürümünü Samsung Members üzerinden kayıt olarak test edebiliyor.

Galaxy S10 sahipleri beta için Samsung Members uygulaması üzerinden kayıt oluşturabilecek

Yeni Odak Modu ise kullanıcıların dikkat dağınıklığını engellemek için belli uygulamalara erişimi bir süreliğine durdurmasını mümkün kılıyor. Dijital Denge sekmesini de yenileyen Samsung, kullancı alışkanlıklarını daha iyi yansıtmayı hedefliyor.

S10 sahiplerinin yeni Android 10 betasına erişebilmeleri için Samsung Members uygulaması üzerinden kayıt oluşturmaları gerekiyor. Samsung, ilk beta sürümünün kullanıcıların ana cihazlarına yüklenmemesi konusunda da tavsiyede bulunuyor

Ancak, bunun ilk yayınlanan Beta olduğunu ve günlük kullanımda ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabileceğinizi belirtmek isteriz.samsung