Samsung, farklı segmentleri kapsayan çok sayıda akıllı telefondan oluşan bir ürün grubu geliştirmeye devam ediyor. Firmanın üzerinde çalıştığı telefonlardan Galaxy A51 ’in 5 MP makro kameraya sahip olacağı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta tasarımı ve bazı teknik detayları sızdırılan akıllı telefon Samsung Galaxy A51, daha önce söylendiği gibi dörtlü değil üçlü kamera sistemine ev sahipliği yapıyor. İşte burada söylendiği kadarıyla 48 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı ve 5 megapiksel makro kamera bir araya geliyor. Daha önce 12 megapiksel telefoto ve 5 megapiksel derinlik sensörü taşıdığı aktarılan cihaz, bu konuda ciddi bir değişiklik almış durumda.

Özel makro lensiyle yakın çekim fotoğraf performansının yüksek olacağı görülen telefon, yukarıda görebileceğiniz üzere merkeze konumlandırılan bir kamera deliğine sahip. Genel olarak çok ince çerçeveler üstüne kurulan akıllı telefon, arkasındaki kamera sistemini de büyük bir modül içinde taşıyor.

Samsung Galaxy A51 ’e makro kamera

SamMobile ’ın haberine göre, yeni cihazda 5 MP makro kamera da bulunacak. Telefon hakkında ortaya çıkan bilgilerde, Galaxy A51 ’in dört arka kameralı bir sistemle piyasaya çıkacağı da yer alıyordu.

İsimden de belli olduğu üzere bu cihaz, Galaxy A50’nin yerini alacak. Firma daha önce Galaxy A9 adıyla dört arka kameralı, geniş açı, ultra geniş açı, derinlik ve telefoto lensleri içeren bir cihaz piyasaya sürmüştü. A9’dan farklı olarak A51’de telefotonun yerini 5 MP makro kamera alacak.

Diğer üç kamera ise bir değişikliğe uğramayacak. Ana kamera 48 MP olacak, ona 12MP ultrageniş açı sensörü ve 5 MP derinlik sensörü eşlik edecek. Galaxy A51 ’in daha uygun fiyatlı bir dört kameralı telefon olacağını düşünürsek makro kamera çok daha mantıklı bir seçim gibi duruyor.

Gücünü Exynos 9611 işlemciden ve 4 GB RAM‘den alan akıllı telefon, beklendiği gibi Android 10 işletim sistemiyle yolda. Sızdırıldığı kadarıyla 6,5 inç AMOLED ekran ile 32 megapiksel selfie kamerası bulunan Galaxy A51, parmak izi sensörünü ekrana entegre ediyor ve 3,5 mm kulaklık girişi ile USB-C portuyla geliyor. Resmi kayıtlarda göründüğü kadarıyla cihaz kesin olarak 4.000 mAh pil üstüne kuruluyor.

Söylentiler her zaman için yanlış çıkma riskini barındırıyor. Yine de şimdiye kadar ortaya çıkan verilere göre Galaxy A51 ’den bekleyebileceklerimiz az çok belli.

Samsung Galaxy A51 ’in olası özellikleri

  • Ekran: 6,5 inç, Full HD+
  • Ön Kamera: Ortada, üstte (çözünürlüğü belli değil)
  • İşlemci: Exynos 9611 Soc
  • RAM: 4 GB
  • Depolama: 128 GB
  • Batarya: 4000 mAh
  • İşletim Sistemi: One UI (Android 10 üzerine)

Tabii ki bu özellikler değişiklik gösterebilir. Samsung ’un son kararırın ne olacağını cihaz resmi olarak tanıtılmadan bilmemiz çok zor. Yine de Samsung Galaxy A51 ’in ileride de haberlere konu olacağı kesin.