Son zamanlarda akıllı hoparlör ile başlayan akıllı ses sistemleri, ekranlı versiyonlara geçmeye başladı. Amazon tarafından başlayan trende pek çok teknoloji devleri de katılmış durumda. Xiaomi’nin ardından alt marka olan Redmi de RedmiTouch Screen Speaker 8 isimli kendi akıllı ekranını duyurdu.

Redmi ‘nin RedmiTouch Screen Speaker 8 isimli akıllı ekran modeli; 8 inçlik HD ekranında video izleme ve müzik dinleme imkanı sunuyor. Ayrıca videolu görüşme yapmak da mümkün.
redmi

RedmiTouch Screen Speaker 8 Başlıca Özellikleri ve Fiyatı

Redmi ‘nin RedmiTouch Screen Speaker 8 isimli ilk akıllı ekran modeli aslında Xiaomi’nin Mi AI Touchscreen Speaker Pro 8 Smart Display ekranını temel alıyor.

8 inçlik HD özellikli ekrana sahip olan cihaz kullanıcılarına 178 derecelik bir bakış açısı sunuyor.

Şuan için akıllı ekran Çin merkezli geliştirildiği için uygulamalar da maalesef ki bölgesel. Videolar şuan Mango TV, Youku, Tencent Video ve iQiyi üzerinden izlenebiliyor. QQ Music gibi farklı platformlardan ise müzik dinlenebiliyor.

Çocuklar için ise farklı eğitim platformlarına yer verilmiş bulunmakta. Dijital asistan tarafında ise gelişmiş XiaoAI yer alıyor.

HD kamerası ile dikkat çekmeyi başarıyor ve kamerası sayesinde akıllı ekran üzerinden videolu görüşme yapılabiliyor. Uyumlu olan akıllı saat ve Mi televizyonlar da dahil.

İçerisinde bulunan yüz tanıma teknolojisi sayesinde akıllı ekran; çocuklarınızı algıladığında özel bir çocuk moduna geçiş yapabiliyor.

RedmiTouch Screen Speaker 8 modeli fiyat olarak 49$’lık bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.