PUBG ‘nin yaratıcısı PlayerUnknown , yeni projesini tanıttı. Prologue adlı yeni oyun için The Game Awards ‘ta kısa bir tanıtım fragmanı gösterildi. PlayerUnknown‘ı yakından tanıyan oyun severler, Prologue için şimdiden heyecanlanmış durumdalar.

PUBG ‘nin arkasındaki tasarımcı Brendan “PlayerUnknown” Greene, Prologue adlı yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Prologue, The Game Awards 2019 etkinliğinde kısa ve son derece gizemli bir fragmanla duyuruldu.

Oyunun fragmanı, bitki ve kayalarla dolu yemyeşil bir ormanda geçiyor. Sağanak yağmur yağıyor, şimşekler çakıyor ve korkuyormuş gibi görünen bir çocuğun sesiyle, yakındaki bir köpeğin havlaması duyuluyor. Sonunda ilerideki bir noktaya yıldırımın düşmesiyle kamera açısı yana doğru kayıyor ve fragman sona eriyor.

Gizemli oyunun ne tür bir oyun olacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak, fotoğraf kadar gerçekçi grafiklerin olduğu göz önüne alındığında PUBG ile tamamen farklı bir oyun olacağı anlaşılabiliyor. Tanıtım için yayınlanan kısa videonun içerdiği, PUBG’ye göre farklı olan teknik sıçrayışlara bakılırsa, büyük bir projenin ve heyecanlandırıcı yeni bir oyunun geleceği tahmin ediliyor.

Brendan Greene yeni oyunla alakalı olarak, “Stüdyomuz, yeni teknolojileri ve oyun deneyimlerini keşfetmek, denemek ve yaratmak amacıyla kuruldu. Prologue ile birlikte fikirlerimi gerçeğe dönüştürecek yeni teknolojiler ve etkileşimler oluşturma yolundaki ilk adımlarımızı atıyoruz. Bana hayatta bir kez başıma gelebilecek, dünya çapında yeni bir şey sunma fırsatı verildi. Battle Royale türü dışında yepyeni bir deneyim oluşturmak için bir platform verilmesi harika bir hediye ve bunu israf etmek istemiyorum. Prologue yeni teknolojiler ve oynanış üzerine yapılan bir keşif. Bu oyundaki amacımız, oyunculara her oynadıklarında benzersiz ve unutulmaz deneyimler sunmaktır.

Bahsedilen yeni teknoloji ve deneyimlerin PlayerUnknown’s Battlegrounds ‘ta mı, yoksa tamamen yeni bir oyunda mı kullanılacağı bilinmiyor. Projenin, Greene tarafından yönetilen PUBG bünyesindeki daha küçük ve daha deneysel bir ekip olan yeni PlayerUnknown Productions ofisi tarafından yönetildiği görülüyor. Oyunun sitesine göre Prologue, PUBG ‘nin tescilli markası ancak bu ifade, projenin PUBG ile ilgili olacağı anlamına gelmiyor.