The Game Awards 2019 etkinliklerinde bomba patladı ve PlayStation 5 için duyurulan ilk oyun: Godfall oldu. Gearbox tarafından yayınlanacak olan oyunun heyecan verici bir tanıtım videosu da yayınlandı.

Gearbox , PlayStation oyunu ile ilgili ilk duyurusunu yaptı. Godfall isimli oyun, 2020 yılında Sony ’nin en yeni konsolu ile birlikte çıkış yapacak. Yapılan açıklamaya göre Godfall, üçüncü şahıs nişancı açısından oynanacak. Oyun doğrudan yakın dövüşe odaklanacak.

İlk PlayStation 5 oyunu olarak duyurulan Godfall , Epic Games Store üzerinden PC oyuncuları ile de buluşacak.

Bildiğiniz gibi PS5 , 2020 yılının sonlarında tanıtılacak. Dolayısıyla Godfall ’un da çıkış tarihi bu döneme denk gelecek.

Borderlands yapımcısı Gearbox imzası taşıyan oyun, Counterplay tarafından geliştirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Gearbox patronu Steve Gibson, dünyayı eğlendirme misyonlarının devam edeceğinin altını çizdi.

Gearbox yetkililerinden biri Eurogamer ’a yaptığı açıklamada yeni oyunun PS4 ’te oynanamayacağının altını çizdi.

RPG türündeki oyunun ilk tanıtım videosu da PlayStation ’un resmi YouTube hesabından yayınlandı. 1 dakika 31 saniyelik videoda şimdiden yaklaşık 52 bin görüntüleme aldı. Oyunda, oyuncular düşmanlarla savaşırken diğer yandan da ganimetlerin peşine düşecek. Oyun tek kişilik oynanabileceği gibi iki ya da üç kişi ile de oynanabilecek.

Gearbox , şu an için oyun hakkında çok fazla detay paylaşmadı. Oyunun ilk kez PlayStation 5 ile birlikte karşımıza çıkacağını ve PlayStation 5 ’in de gelecek yılın sonlarında resmen tanıtılacağını düşünürsek oyunun henüz geliştirme aşamasında olduğunu dolayısı ile bilgi paylaşmak için henüz erken olduğunu düşünebiliriz. Asıl soru ise şu; Godfall , ilk PlayStation 5 oyunu olarak sizde yeterince heyecan yarattı mı? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.