Oyun dünyasın da yeni akımlardan biri haline dönüşen Overwatch ,büyük başarısını ikinci oyunla birlikte devam ettirmek istiyor. Overwatch 2 yardımcı direktörü, yeni oyunda birçok yeni karakterle karşılaşacağımızı söyledi.

Çıktığı günden beri oyun severlerin ilgi odaklarından birisi olmayı başaran Overwatch, sunduğu çeşitlilik ile gerçekten de eğlenceli bir yapıya sahip. Oyunun kazandığı başarılarıyla birlikte geliştiricisi olan BlizzardOverwatch 2’yi geçtiğimiz ay resmen duyurmuştu ve iki saatlik oynanış videosu yayınlamıştı.

Oyuncuların yeni oyun hakkında cevabını beklediği sorulardan en önemlisi ise çıkış tarihiydi. Fakat bu noktada oyunun direktörü olan Jeff Kaplan ilginç bir açıklama da bulunmuştu. Jeff, oyunun piyasaya çıkış zamanı ile ilgili hiçbir fikre sahip olmadığını dile getirmişti.

Gelecek olan yeni karakterler Overwatch dünyasını yeniden şekillendirecek.

Yeni oyunun detaylarına dair de elimiz de çok az bilgi bulunuyor. Bu bilgiler arasında Overwatchtaki karakterlerin Overwatch2’ye görsel olarak yenilenerek ve geliştirilerek ekleneceği bilgisi de yer alıyor. Şuan için oyun da yer alan yedi oyun karakterinin yenilenerek Overwatch 2’ye aktarılacağını biliyoruz.

Bugün ise Blizzard tarafından yapılan açıklama da, Overwatch 2’de yeni karakterler göreceğimiz belirtildi. Açıklama, yeni oyunun yardımcı direktörü olan Aaron Keller’dan geldi. Yardımcı direktörün açıklamasına göre oyuna eklenecek yeni karakterler, oyun dünyasını hem anlatış hem oynanış açılarından şekillendirmeye yardım edecek.

PlayStation Blog ile röportaj gerçekleştiren Aaron Keller, yeni eklenecek karakterler hakkında maalesef detaylı bilgi veremeyeceğini belirtti. Ayrıca bu karakterlerinin oynanışları hakkında da bilgi veremeyeceğini söyledi. Hazır da birçok karakteri oynayabilen Overwatch oyuncuları, yeni karakterleri duyunca daha da heyecanlandı ve merakla yeni gelişmeleri takip etmeye başladılar.

Daha önce BlizzCon 2019’da röportaj gerçekleştiren Jeff Kaplan, yeni haritaların ve oyun karakterlerinin aynı anda olmak üzere iki oyuna da ekleneceği bilgisini vermişti. Dolayısıyla Overwatch 2 çıktığında ilk oyun bir kenara atılmayacak ve ilk oyun da gelişmeye devam edecek.

Yeni çıkacak olan oyun, PlayStation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch için geliştirilme aşamasında. Bugüne kadar oyunun başka platformlara gelip gelmeyeceği ve çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi söylenmedi. Yeni bilgiler paylaşıldığı zaman bu bilgileri elimizden geldiği kadarıyla siz değerli okuyucularımız için aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.