Doppio Games; ücretsiz çok oyunculu oyun The 3% Challenge ile başlayan, ses kontrollü oyunlar ve eğlence yaratmak için Netflix ile birlikte çalıştı.

Netflix‘in eleştirel beğeni toplayan orjinal dizisi olan % 3, oyuna öncelik olarak çıkartıldı. Dünyanın en popüler iki sesli asistanı, Amazon Alexa ve Google Asistan üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen The 3% Challenge, yıl boyunca yeni güncellemeler ve bölümler alacak.

Netflix, 190’dan fazla ülkede 151 milyondan fazla ücretli üyeliğe, dizi, belgesel ve sinema filmlerine sahiptir. Fakat Stranger Things 3: The Game ve interaktif film olan Black Mirror: Bandersnatch gibi içeriklerle oyunlara giderek daha fazla ilgi gösteriyor. The 3% Challenge ise bunun son örneği.

The 3% Challenge, aktris Bianca Comparato’nun prodüksiyon şirketi  olan Rio Games ile ortaklaşa üretildi. Netflix‘in % 3‘ünde baş karakteri oynayan Michele Michele, aynı zamanda oyuna ses veriyor.

Doppio Games’in CEO’su Jeferson Valadares, “Yapay zeka, oyun endüstrisinde başka platformlarda elde edilemeyecek büyüleyici oyun deneyimleriyle devrim yaratıyoruz” dedi. “Kullanıcılar, cihazlarından en iyi şekilde yararlanmanın yollarını aradıkça The 3% Challenge ile öncülük ederek dış mekan dokunmatik kontrolüne dönüşebilir.”

Doppio Games, ses kontrolü ve video oyunlarının akıllı hoparlörlerin hızlı bir şekilde ortaya çıkması ve sesle çalışan yapay zeka asistanlarının büyümesiyle sorunsuz bir şekilde birleşebileceğini göstermek için ileri teknolojiyi kullanıyor.

The 3% Challenge Yarışma,  Interactive Canvas ile geliştirilmiş grafikler kullanarak Google Asistan’da lanse edilen ilk oyunlardan biridir.Bu oyun Alexa’nın, Alexa’yı, Amazon’un Skill Flow Builder’ı kullanarak geliştirdi. Dallanma anlatıları ve rol yapma oyunları. Oyun, “Alexa,% 3’ü aç” ve “hey Google, % 3 ile konuş” demek kadar basittir.

The 3% Challenge için yaratılan anlatım, “% 3” ün ilk sezonundan 20 yıl önce olanları deneyimleyen oyuncuların gösterinin hikayesinin öncüsüdür. Netflix bilim-kurgu gerilim filminde, serinin hayranları, adayların meydan okunduğu ve onaylandığı süreçlere katılabilirler.

The 3% Challenge, özellikle seriye dayalı oyun için yaratılan oyuncuların becerilerini test eden yalnızca ses kontrolüne dayanıyor. Oyunun hikayesi, Pedro Aguilera ve Cassio Koshikumo dahil olmak üzere Netflix’in % 3 yazarı ile işbirliği içinde yazılmıştır. Bu yılın ilerleyen saatlerinde, The 3% Challenge oyunculara daha fazla bölüm ve devam eden içerik güncellemeleri sunacak.