Efsaneleşmiş bir strateji oyunu olan Age of Empires ‘ın yeni sürümünün yolda olduğu resmen duyuruldu. Oyunla ilgili bir de tanıtım videosu yayınlayan Microsoft, oyunseverlerin nelerle karşılaşacağını gösteriyor.

Strateji oyunu denildiğinde akla ilk gelen ve efsaneleşen yapımlardan olan, Age Of Empires tekrar oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. 2005 yılında yayınlanan üçüncü oyunu Age of Empires 3 üzerinden yaklaşık 14 yıl geçerken Microsoft, Age of Empires 4 ‘ü kısa bir video ile birlikte resmen tanıttı.

Age of Empires 4 Tanıtım Videosu

Age of Empires 4‘ün duyurusu ilk olarak 2017 yılın da yapılmıştı. Koca bir neslin çocukluğun da büyük bir yere sahip olan oyun serisi; 2017 yılında Microsoft tarafından Gamescom’da yapılan duyuru sayesinde oyun için çalışmaların başladığını öğrenmiştik. Yeni yayınlanan bu video ile artık resmi olarak oyunun çıkacağını biliyoruz.

Age of Empires II: Definitive Edition dün çıkmıştı

Age of Empires II: Definitive Edition dün resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun bir sürprizle çıkacağını daha önceden duyuran Microsoft, bu sürprizin Age of Empires 4 olacağını tahmin edenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Nitekim tahminler şaşırtmadı ve yeni oyun kısa bir videoyla resmi olarak tanıtıldı.

 

Age of Empires 4‘te de yine Ortaçağ dönemin de geçiyor olacak. Ancak yayınlanan video, oyunla ilgili tüm detayları vermediğinden kısıtlı bir bilgi sahibi olabiliyoruz ve varsayımlar yapabiliyoruz. Videodan edindiğimiz bilgiler doğrultusun da, oyunda İngiliz ve Moğolların mutlaka olacağını tahmin ediyoruz. Ancak oyunun sadece bu iki ulustan ibaret olmayacağını tabiki de hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte bizleri, güzel ve gelişmiş bir oyunun beklediğini söyleyebiliriz.

Age of Empires 4‘le ilgili başka bir bilgiye ne yazık ki sahip değiliz. Oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği ve oyunseverleri Age of Empires 4‘te tam olarak nelerin beklediğini bilmiyoruz. Ancak bu kısacık tanıtım videosu bile özellikle strateji oyunlarını seven oyunseverleri heyecanlandırmış durumda.

Oyunla ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere elimizden geldiği kadar aktarmaya çalışacağız. Bizleri twitter ve pinterest üzerinden takip edebilirsiniz.