LG OLED TV ’lere Nvidia G-Sync güncellemesi geliyor. Nvidia’nın üstün G-Sync teknolojisiyle uyumlu ve ilk TV olma özelliği taşıyan LG OLED TV’ler; PC oyun deneyimini yüksek bir seviyeye taşıyacak.

LG Electronics şirketinin (LG) 2019 model OLED TV’lerine, üstün bir oyun deneyimi sağlayacak olan; Nvidia tarafından geliştirilen G-SYNC uyumluluk desteğini içeren bir ürün yazılım güncellemesi geliyor.

Nvidia G-SYNC uyumluluğu; Türkiye’de şuan satışta olan E9 (65 inç), C9 (77, 65 ve 55 inç) ve B9 (65 ve 55 inç) LG OLED TV modelleri için, Aralık ayı içerisin de yeni yazılım güncellemesi ile gelecek.

LG’nin 2019 model OLED TV’leri G-SYNC uyumluluğu ile, yaygın olarak kullanılan ekranların ortak sorunu olan; titreme, yırtılma veya takılma olmadan en pürüzsüz, en etkileyici oyun deneyimini sunmayı amaçlıyor.

 

Dünya çapında ki oyun severler, olağanüstü görüntü kalitesi, düşük giriş gecikmesi ve ultra hızlı tepki süresi nedenleriyle; LG OLED TV’leri uzun süredir beğenerek kullanıyorlar.

Nvidia G-SYNC uyumluluk desteğinin eklenmesi ile GeForce RTX 20 Serisi veya GTX 16 Serisi donanımlarına sahip olan oyuncular; 55, 65 ve 77 inç seçeneklerindeki büyük ekran LG OLED TV’lerde benzersiz bir oyun deneyimi yaşayabilecekler.

LG Ev Eğlence Sistemleri TV Ürün Planlama Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Sam Kim;

“Sektördeki NVIDIA G-SYNC uyumluluk desteği sunan ilk TV olan LG OLED TV; en gelişmiş oyun tecrübesini sunma taahhüdünü bir kez daha kanıtlıyor. Dünyanın önde gelen oyun donanım markası NVIDIA ile olan ortaklığımız; 2019 OLED TV’lerimizin oyun performansında yeni bir standart oluşturmasına yardımcı oluyor” dedi.