Uzun zamandır PC ’ye gelmesi beklenen oyun Halo: Reach , dün itibarıyla Steam ve Windows Store’da oyunseverlerin beğenisine sunuldu. Oyun, uygun fiyat etiketi ve kalitesi ile oyuncuların ilgisini fazlasıyla çekmiş durumda.

Microsoft, ünlü oyunu Halo ’nun bu yılın başında PC için yayınlanacağını duyurmuştu. PC için yayınlanan ilk Halo oyunu olan Halo: Reach, dün itibarıyla Steam ve Windows Store üzerinden erişime açıldı. Dün satışa sunulan oyuna ilgi, beklenenden çok daha yüksek oldu.

Halo: Reach , Steam ve Windows Store ’da 18.5 TL’ye satın alınabiliyor. Halo: Combat Evolved, Halo 2 Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST ve Halo 4 özelliklerini barındıran Master Chief Collection’a ise 61 TL fiyatla yine Steam ve Windows Store üzerinden ulaşılabilir.

Halo: Reach ‘in yayınlanmasının ardından Halo: Master Chief Collection, 3 Aralık günü Steam ’de en fazla satan oyun oldu. Halo: Master Chief Collection, 3 Aralık’ta, 139.089 satış rakamı ile en iyi yükseliş gösteren oyun oldu. Halo: Master Chief Collection’ı toplamda yalnızca PUBG, Dota 2 ve Counter-Strike: GO geçebildi.

Bu sayılar Halo ’nun tüm satış sayılarını açıklamıyor. Steam ’deki satışlarının yanında Halo, Windows Store’da da kullanıcılara sunuldu. Oyun, Windows Store’da da kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı.

Halo: Reach ’ın PC versiyonunda 11 farklı bölüm, tek kişilik, multiplayer ve Firefight modları ile oynanabiliyor. Oyuna, The Forge ve Theatre modları ise 2020 yılında eklenecek.

Halo: Reach , Xbox One’daki The Master Chief Collection’a da eklendi. Çok oyunculu modu ücretsiz ile Firefight modu 10 dolar fiyatla Xbox One için satılıyor. Xbox Game Pass aboneleri, Xbox One ve PC ’de oyuna dair her şeye ücretsiz olarak ulaşabiliyorlar.

Minimum Sistem Gereksinimleri :

– İşletim Sistemi: Win 7 64
– İşlemci: Intel Core i3-550 3.2GHz / AMD Phenom II X4 960T
– GPU: AMD Radeon HD 6850 veya NVIDIA GeForce GTS 450 v4
– Sistem Belleği: 8 GB RAM
– Depolama: 40 GB gerekli boş alan
– DirectX 11 destekli grafik kartı

Önerilen Sistem Gereksinimleri :

– İşletim Sistemi: Win 10 64
– İşlemci: Intel Core i5-3450 3.1GHz / AMD FX-6350
– GPU: AMD Radeon RX 480 4GB veyaNVIDIA GeForce GTX 770
– Sistem Belleği: 8 GB RAM
– Depolama: 40 GB gerekli boş alan
– DirectX 11 destekli grafik kartı