GoPro yeni aksiyon kamerası olan Hero 8 Black‘i tanıttı. Yeni çıkan bu kameranın başlıca özelliği, sarsılmaz HyperSmooth 2.0 stabilizasyonu oldu.

İlk bakışta, GoPro Hero 8 aynı geleneksel tasarımını koruduğunu görüyoruz. Bununla birlikte GoPro kullanıcıları bu tasarıma dikkatli baktıkları zaman ufak bir fark farkedecekler. Hero 8’in gövdesin de yer alan katlanır parmaklar diye tabir ettiğimiz bir özellik.

Geleneksel GoPro montaj parçası artık donanımımız da yerleştirilmiş. Bu yenilik sayesinde aksesuarlar artık doğrudan cihazımıza bağlayabiliyoruz. Bu yeni özellik tüm sistemi çok daha yönlü hale getirmiş ve Hero 8‘in gövdesi artık % 14 daha hafif.

GoPro
https://images.app.goo.gl/iHMuWepXQ4v7mxei6

HyperSmooth 2.0

Gelişmiş video yetenekleri ile GoPro, HyperSmooth 2.0 stabilizasyon teknolojisini Hero 8 entegre etti. Hero 7 Black’de piyasaya sürülen HyperSmooth, gelişmiş görüntü sabitleme teknolojisidir.

Fotoğraf makinenizi tutarken kaynaklanan sarsıntıları ve sallanmaları gidermek için koyulan bu özellik sayesinde artık daha kaliteli video ve fotoğraflara elde etmemize imkan sağlıyor. HyperSmooth’un farklı yaptığı şey, çekimlerinizin içeriğini analiz etmesi ve içerikle eşleşen kareleri işlemesidir.

GoPro
https://images.app.goo.gl/nBYvKo7rqvFFmmNP6

Kısaca GoPro Hero 8 Black Özellikleri

  • TimeWarp teknolojisinde de yeniliğe giden GoPro yeni makinasında TimeWarp 2.0 ile karşımızda. Otomatik hız seçimi, sadece hızlandırmak veya yavaşlatmak için seçenekler eklenmiş.
  • Lenste karşımıza 4 farklı seçenekle çıkan Hero 8; 16mm Ultra geniş açı, 16-34mm Geniş açı, 19-39 Normal açı ve 27mm Dar açı ile geliyor.
  • Yeni bir özellik olan LiveBurst modu, deklanşöre basmadan önce ve sonra 1,5 saniye için de 90 tane çekim yapıyor. Bu sayede 90 fotoğraf arasından seçim yapmamıza olanak sağlıyor. Veya 3 saniyelik bir 4K video klibi çekimi gerçekleştiriyor.
  • GoPro ayrıca 4K, 2,7K, 1440p veya 1080p düşük hızlandırılmış videolar çeken ve muhteşem detaylar vaat eden yeni bir mod getirdi. Bu mod Night Lapse Video “Gece Atlamalı Video” olarak adlandırılmış.
  • Hero 8 Black 10 metreye kadar su geçirmez özelliği de mevcut.
  • Video çekimin de ise 4K 60fps , 1080p 240fps’e kadar destekliyor.
  • Facebook Live, Yotube ve diğe platformlar da HD olarak canlı yayın yapabilmemiz de mümkün.
  • “GoPro, kaydetmeye başla.” gibi 14 farklı sesli komutla kullanmamız mümkün.

   15 Ekim itibariyle ABD’de satışa sunulacak olan GoPro Hero 8 Black’in fiyatı 399.99 dolar olarak açıklandı.