Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlenen Game of Thrones  (Taht Oyunları) , evreninde geçen House Of The Dragon yeni dizi projesinin lansmanını yaptı.

Yeni Game of Thrones dizisinin sekiz sezonluk dizideki olaylardan 300 yıl önce yaşananları konu alacağı belirtildi.

Yeni dizide , George RR Martin ortak yapımcılığa soyunmuş olarak Ryan Condal ( Colony ) tarafından yazılmıştır .

HBO yöneticisi Casey Bloys, duyuruyu Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan HBO Max’ın bir etkinliğinde yaptı . Haber, HBO’nun daha önce duyurulmuş olan Game of Thrones spinoff serisini iptal ettiği haberinin yayınlanmasından sadece birkaç saat sonra geldi .

Bloys, “’Taht Oyunları’ evreni hikayeler açısından çok zengin” dedi. “Targaryen Evi’nin kökenlerini ve Westeros’un daha önceki günlerini Miguel, Ryan ve George ile birlikte keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.”

 

“House of the Dragon “, Sapochnik’in HBO ile imzaladığı yeni bir anlaşma için birçok proje için ilk olacak ve hem HBO hem de HBO Max için içerik üretecek.

Game of thrones

Dizinin vizyon tarihi konusunda ise bilgi verilmedi.

Bir dizi gitti, bir dizi geldi

Bu açıklamadan saatler önce, ABD basınında yer alan haberlerde bu yıl bahar aylarında duyurulan ve Oscar adaylığı bulunan oyuncu Naomi Watts’ın da kadrosunda bulunduğu dizi projesinin ipal edildiği açıklanmıştı.

ABD merkezli kültür-sanat haberleri sitesi Deadline, iptal edilen dizinin yaz aylarında çekilen pilot bölümün HBO yönetimi tarafından beğenilmediğini aktarmıştı.

Game of Thrones, HBO’nun bugüne kadarki en popüler dizisi konumunda. Çok sayıda Emmy ödülü kazanan dizinin neredeyse her bölümü dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlenmişti.