Oyuncular için kabus bitti: Fortnite yeni bir bölümle tekrar yayına girdi.

Son derece popüler olan video oyunu , bir sonraki yineleme hazırlanırken iki günlük bir kesinti sonrasında Salı günü tekrar çevrimiçi oldu. Kullanıcılar pazar öğleden sonra patladığında , oyuncuları kara deliğe sürükleyerek paniklediler. Oynama şansı olmayan, çoğunlukla karanlık bir ekran ve dönen bir kara delik izlemeye bırakıldılar.

Fortnite’nin son bölümünde yepyeni bir ada ve yeni silahlar var. Geliştirici Epic Games, kuduz hayranları arasında hızla heyecan uyandıran bir fragman yayınladı.

Fortnite en çok oynanan video oyunlarından biridir. Hafta sonundaki kesintilerde bile, yaklaşık 100.000 kişi Twitch ‘teki kara deliğin canlı yayınını izliyordu. Bir espor ve oyun danışmanı olan Rod Breslau, milyonlarca oyuncunun sadece bunun için ayarlanmış olduğunu tahmin ediyor.

Bir kaç Twitch kanalı yeni bölümünü salı günü canlı yayınladı ve en popüler kanal yaklaşık 100.000 izleyiciyi topladı. YouTube ‘da on binlerce kişi daha izliyordu.

Fortnite , Epic  kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney için büyük bir para kaynağıdır. Ücretsiz oyun, silah ve diğer aksesuarları almak için kullanılan oyun içi para biriminden (V-bucks)para kazanıyor.

Geçen ay Sweeney, ilk kez Forbes 400 en zengin Amerikalı listesine girdi.Dergi Sweeney’i 150. sıraya yerleştirmiş ve net net tutarı 4.5 milyar dolar olarak hesaplamıştır .

Fortnite 2. Bölüm heyecanı başladı! Fornite 2. Bölüm özellikleri nelerdir?

Oyuncuların Savaş Bileti seviyelerini ilerletebilmeleri için hem kendilerine verilen görevleri yerine getirmeleri hem de hazine arayarak veya diğer oyuncuları geride bırakarak oyun içi madalyalar kazanmaları gerekiyor. Oyuncular madalya kartlarını doldurduklarında tecrübe puanlarını artırabiliyor.

fornite

Epic yeni bölümde oyuncuları, daha çok eğlence ve daha az çalışmanın beklediğini iddia ediyor. Bu iddianın doğruluğunu görmek içinse biraz sabırlı olmak gerekiyor. Tıpkı daha önce olduğu gibi, Savaş Bileti yine hediye edilebiliyor ve oyunculara 100’den fazla kilidi açılabilir oyun içi unsur sunuyor. Ancak hesap seviyeleri artık 250’ye kadar çıkabiliyor.

Her Fortnite sezonunda yeni kıyafetler sunan Epic Games, bu geleneği yeni bölümde de devam ettiriyor. Şirket tarafından paylaşılan tanıtım görsellerinde ve videosunda bu kıyafetlerin büyük kısmını görmek mümkün oluyor. İki adet yeni çift namlulu ve bir adet de uzun menzilli tüfek de Fortnite 2. Bölüm ile birlikte oyunculara sunuluyor.