Electronic Arts bugün FIFA 20 ‘nin 10 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu .  Futbol (ya da bulunduğunuz yere göre futbol) oyunu 27 Eylül’de PlayStation 4, Xbox one, Switch ve PC için çıktı .

FIFA 20 abonelik hizmetleri EA Access ve Origin Access ile kullanılabilir , bu nedenle 10 milyon oyuncu 10 milyon satıldığı anlamına gelmez . Yine de bu , iki haftadan kısa bir sürede ulaşmak için etkileyici bir kilometre taşıdır . Bu Access aboneleri hala EA’ya abonelikleri ve muhtemelen mikro dönüşümler yoluyla para veriyorlar . Gelecek yıl boyunca FIFA 20’yi EA için karlı kılacak mikro dönüşümlerden elde edilen para .

Kombine olarak , bu 10 milyon oyuncu 450 milyon karşılaşmaya katıldı. Ayrıca toplam 1.2 milyar gol attılar.

EA Sports 1993’ten beri FIFA‘ya dayalı oyunlar yapıyor. Madden ile birlikte EA Sports markasının bel kemiğini oluşturuyor. 2018 itibariyle , seri 260 milyondan fazla sattı .

FIFA 20, Volta modunu ekler . Bu, sporun stadyum odaklı versiyonundan ayrılan sokak futboluna vurgu yapıyor. Takım oynamaktan çok bireysel güçle ilgili.

EA Sports turnuvayı ve gösteriyi ortaya koyuyor : FIFA eWorld Cup’a Giden Yol

Electronic Arts ‘EA Sports ve FIFA , FIFA eWorld Cup’a EA Sports FIFA 20 Küresel Seri Yolu olarak adlandırılan yeni bir yarışma ve medya etkinliği başlattı. Turnuva 3 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olacak. Buradaki fikir , futbol oyununun coşkusunu arttırmak , oyuncular ve izleyiciler için rekabeti ve eğlenceyi desteklemektir.

“Süper heyecanlıyız. Rekabetçi oyunumuz üçüncü yılımızda, ”dedi. “Ve yarışmanın büyüklüğü, başladığımız zaman verilen benim için oldukça şaşırtıcıydı. Geçen sene yaklaşık 800 milyon dakika izledik. Bu yıl, dünyanın dört bir yanından 60’dan fazla oyuncu ülkesi olacağını tahmin ediyoruz. ”

EA, bugün saat 11: 00’de Twitch kanalındaki turnuvanın detaylarını anlatacak .

FIFA ‘nın  oyun komiseri Brent Koning, “EA Sports FIFA 20 Global Serisi , gezegendeki en kapsamlı spor yarışmasıdır . ” dedi. “Herkes bir süperstar olabilir ve bunu yapma fırsatı şimdi 20’nin üzerinde resmi lig ortağıyla hızlandı. Global spora olan bu bağlantı izleyicilerin ilgisini çekiyor ve bu da bizi geçen yılki 800 milyon dakikalık EA Sports FIFA 19 Global Series içeriğinin izlenmesi için çok iyi bir konumda tutuyor . ” dedi .

Altı FIFA Ultimate Team (FUT) Şampiyonlar Kupası ile 8 Kasım’da başlayan EA Sports FIFA 20 Global Serisi’nde bir dizi yeni şey olacak :

Friendly Competition gibi yepyeni özellikler çevrim içi elemeyi kolaylaştıracak ve Global Series Masters’ın piyasaya sürülmesi, FUT Şampiyonlar Kupası kazananlarının bir sonraki FUT Şampiyonlar Kupası’nda , unvanlarını koruyabilecekleri bir fırsat garanti edilmesini sağlayacak.