Sinema dünyasının en uzun soluklu projelerinden biri olan Fast and Furious serisi; PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a taşınıyor. Bandai Namco ve Slightly Mad Studios, önümüzdeki mayıs ayında Fast and Furious Crossroads isimli bir oyun yayınlayacak. Fast and Furious serisinin dokuzuncu filmi de aynı dönemde vizyona girecek.

Crossroads, “takım sistemine dayalı, otomobillerin kullanıldığı ve soygunların yapıldığı bir aksiyon oyunu” olarak tanımlanıyor. Fast and Furious filmlerinin önemli oyuncularından Vin DieselMichelle Rodriguez ve Tyrese Gibson gibi isimler, oyunun seslendirme kadrosu arasında bulunuyor.

Crossroads’ta oyuncular dünyanın farklı yerlerine seyahat edecek ve “uluslararası casusluk organizasyonlarının karanlık dünyası” içine girecek. Bir Fast and Furious oyunu olan Crossroads’ta filmlerde görmeye alıştığımız akrobatik hareketleri de görmek mümkün olacak.

Fast and Furious Crossroads, geliştirici ekibin açıklamalarına göre takım temelli bir soygun oyunu olacak. Oyundaki ekibimiz, çeşitli yerlere seyahat edecek ve bu yerlerde seriden de beklenildiği üzere üst düzey araçlarla aksiyonlar yaşanacak. Bunun bir Fast and Furious yapımı olduğunu düşünürsek oyunda abartılı ve fazlasıyla tehlikeli olaylar yaşanacak.

Fast and Furious Crossroads, Mayıs 2020’de piyasaya sürülecek:

Oyunda tek kişilik hikayenin yanı sıra çok oyunculu bir mod da bulunacak. Ancak çok oyunculu deneyim için detaylar daha sonra açıklanacak.

Crossroads için hazırlanan ilk fragman, The Game Awards’ ta gösterildi. Fragmanın anonsunu ise Vin Diesel ve Michelle Rodriguez gerçekleştirdi. Fragman, Fast and Furious filmlerindeki aksiyonun oyuna da yansıyacağını gösteriyor.

Yayınlanan fragmanda Fast and Furious Crossroads’un hangi platformlarda oynanabilir olacağına dair de bir açıklama bulunuyor. Videoda belirtildiği üzere oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek. Oyunun fragmanı, grafiklerin biraz yetersiz kalması nedeniyle çoğu kişiden eleştiri almış olsa da Fast and Furious hayranlarını beklentiye sokmayı başardı.