Facebook ,şirketin kurumsal kimliği ve uygulamaları arasında görsel ayrım oluşturma amacıyla yeni logo kullanacağını duyurdu.

Son dönemde veri skandalları ile gündemde kalan Facebook, logosunu değiştirdi. Facebook tarafından yapılan açıklamada; 15 yıl önce tek bir uygulama olarak yayın hayatına başlayan platformun, bugün insanlar arasında iletişim sağlamak, iş geliştirmek ve daha birçok çeşitli amaçlar için ürün paketi sunduğu bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Facebook Üst Düzey Pazarlama Yöneticisi olan Antonio Lucio, Facebook tarafından sunulan ürünler konusunda daha net olma amacıyla şirketin logosunu güncellediklerini belirtti. Tanıtılan yeni logonun Facebook şirketinin kendi markasını ve kurumsal kimliğini koruyarak şirket ve uygulamaları arasında ayrım oluşturacağını vurguladı.

Lucio, yeni logonun anlaşılırlık amacıyla tasarlandığını, şirket ve uygulama arasında görsel ayrım oluşturma amacıyla özel tipografi ve büyük harf kullanımının tercih edildiğini aktardı.

Logo, Facebook uygulaması olarak değil ana şirketin yeni logosu olarak gösteriliyor. Şirket, bu logoyu kısa zamanda bünyesinde bulunan Instagram ve WhatsApp içerisinde de kullanmayı planlıyor.

Twitter CEO’su Facebook’un yeni logosuyla eğlendi!

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Facebook‘un yeni logosunu ti’ye aldı.

Facebook’un yeni kurumsal logosu, bir süredir yaratıcılıktan uzak olduğu gerekçesi ile sosyal medyanın gündeminden düşmüyor.

Business Insider’da yer alan habere göre, sosyal medya devinin imza attığı değişimi ti’ye alanlar kervanına rakip platform olan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey de dahil oldu. Facebook’un yeni logosuyla alay eden bir tweet atan Jack Dorsey, “Twitter…. TWITTER’dan” diyerek Facebook’un yeni büyük harfli marka fikri ile tabiri caizse eğlendi.

FACEBOOK’UN YENİ LOGOSU NEDEN TAMAMEN BÜYÜK HARFLERDEN OLUŞUYOR?

Facebook yeni kurumsal logosu ile ilgili açıklamalarda bulunan şirketin Üst Düzey Pazarlama Yöneticisi olan Antonio Lucio, yeni logonun anlaşılırlık amacıyla tasarlandığını, şirket ve uygulama arasında görsel ayrım oluşturma amacıyla özel tipografi ve büyük harf kullanımının tercih edildiğini aktarmıştı.

facebook

İnsanların, kullandıkları uygulamaların hangi şirket tarafından geliştirildiğini bilmesi gerektiğini vurgulayan Lucio, şunları kaydetmişti:

“Şirket olarak bizim ana servislerimiz arasında Facebook uygulaması, Messenger, Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace, Portal ve Calibra bulunuyor. Bu uygulamalar ve teknolojiler yıllardır altyapı paylaşıyor ve bu servislerin arkasındaki takımlar sıkça birlikte çalışıyor.
Facebook şirketinin parçası olan ürün ve servisler hakkında daha şeffaf olmaya başladık ve haziran ayında başlattığımız uygulamayla bütün uygulamalarımızda ‘Facebook’tan’ ibaresine yer verdik. Yeni logomuzu önümüzdeki haftalarda yeni şirket web sayfamız dahil olmak üzere, ürünlerimizde ve pazarlama materyallerimizde kullanmaya başlayacağız.”