Çekmecede saklanmış bir mini akıllı telefon müzesi varsa, bu telefonları iyi kullanmak için tam zamanı. Eski plastik, cam ve silikon plakalarını evde tutmak için hiçbir sebep yoktur.

 

Ev Güvenlik Sistemi

Basit bir ev izleme cihazı için tonlarca para harcamanıza gerek yok. Sadece eski bir akıllı telefonu kazın, şarj edin ve Presence , Manything veya AtHome Camera gibi bir ev gözetim uygulaması kurun .

Sadece eski kamerayı, izlemek istediğiniz alanın yönünü gösterecek şekilde ayarlayın ve  takılı kalmasını sağlayın; Bu uygulamalar, hareket algılandığında ana telefon bildirimlerinizi gönderir, böylece siz uzaktayken evinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bebek Monitörü

Bu numarayı mümkün kılmak için iki eski akıllı telefona veya tercihen bir eski olan ve mevcut cihazınıza ihtiyacınız olacak.

  1. Her iki cihazın üstüne Cloud Baby Monitor, Dormi veya Baby Monitor 3G gibi bir uygulama indirin.
  2. Küçük çocuğun odasında kalacak olan “bebek monitörü” cihazının kamerasının kreşe bakmasını, bebeği görecek kadar yakın olmasına,  tam resmi görecek kadar uzakta olmasına dikkat edin.
  3. Seçim uygulamanızda ki talimatları izleyin ve çocuğunuzun canlı yayınını yalnızca sizin görebilmeniz için gizlilik ayarlarını yaptığınızdan emin olun. Kullanacağınız WiFi ağınızın şifre korumalı olduğundan emin olun.

Dash Cam

Takmak ve çıkarmak, monte etmek ve sökmek bir ağrı olabilir. Yani eski bir akıllı telefonunuz varsa, bir güç kaynağına takarak ve Autoboy Dash Cam gibi bir uygulamayı indirerek onu kalıcı cihazınız haline getirin.

WiFi Genişletici

Evinizin bir köşesinde WiFi sinyali bulunmadığında sinir bozucu olur. Bunu düzeltmek için eski bir akıllı telefonu WiFi genişletici olarak kullanın. Facebook’u kontrol etmek veya e-posta yoluyla elemek için mükemmeldir. Bu yöntemle büyük dosyalar indirmeyi beklemeyin.

  1. İndir NetShare genişletici, mevcut cihazınızda olacak olan eski cihaz üzerine hiçbir kök bağlama uygulaması.
  2. WiFi paylaşacak ilk cihazda Netshare uygulamasını açın ve “internet bağlantısını paylaş” düğmesine basın.
  3. Bağlanmak için kullanacağınız ikinci cihaz için size bir grup SSID ve şifre verilecektir.
  4. Birini alırsanız ve ayarladıysanız, ikinci cihazdaki VPN eşleşme iletişim kutusunu kabul edin!

GPS İzleyici

Arabanızı nereye park ettiğinizi sürekli unutan bir kişi misiniz? Belki de siz uzaktayken arabanızın çalınmamış olduğunu bilmek istersiniz. Her iki durumda da, eski akıllı telefonu GPS izci olarak kullanmak, size biraz rahatlık vermek için ucuz bir seçenektir.

Elbette, arka planda çalışan yazılımın pili hızlı bir şekilde öldürdüğü için özel bir GPS cihazı kadar iyi olmayacak. Ancak pili birkaç gün dayandırmak için taşınabilir bir şarj cihazı kullanabilirsiniz. “İPhone‘umu Bul” u açtığınızdan veya Android cihazınızın ayarlarında konumu açtığınızdan emin olun. Telefonu bagajınıza veya torpido gözünüze atın ve gitmeye hazırsınız!