Pablo Escobar ‘ın kardeşi Roberto Escobar, sadece 350 dolar fiyat etiketine sahip olan katlanabilir akıllı telefonunu duyurdu. Escobar Fold 1 adındaki cihaz, Apple ve Samsung ‘a kafa tutuyor.

Pablo Emilio Escobar Gaviria ya da daha genel olarak bilinen adıyla Pablo Escobar, tarihin en büyük uyuşturucu kaçakçılarından biriydi. Bir döneme damga vuran ve dünyanın en zengin insanları listesine daha girecek büyüklükte bir servete ulaşan Pablo Escobar, suç, uyuşturucu ve cinayet kelimeleri ile sık sık aynı cümlede yer aldı.

Pablo Escobar ’ın kardeşi olan Roberto Escobar ise daha çok teknoloji ve teknoloji üreticileri ile anılıyor. Geçtiğimiz dönemde ünlü girişimci ve iş adamı Elon Musk ’ın alev silahı fikrini kendisinden çaldığını iddia ederek gündem yaratan kardeş Escobar ; şimdi ise 2019 yılının en büyük hayal kırıklıklarından olan katlanabilir akıllı telefonlarla gündemde.

Katlanabilir telefon denildiğinde akıllara Galaxy Fold ve Mate X geliyor olsa da yeni modeller tanıtılıyor. Pablo Escobar’ın “biyolojik” kardeşi Roberto De Jesus Escobar Gaviria ’nın şirketi Escobar Inc , Escobar Fold 1 modeli ile katlanabilir telefon üreten firmalar arasına katıldı. Fiyatı ve özellikleri ile dikkat çekiyor.

6 GB RAM’e sahip olan telefon 128 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı sunuyor. Parmak izi okuyucuya sahip olan telefonun arka tarafında 20 Megapiksel + 16 Megapiksel çift kamera kurulumu yer alıyor.

Cihazın tanıtım videolarında kadınlara yer verilmesi oldukça dikkat çekerken, tanıtım materyallerinde Samsung’a ve aynı zamanda Steve Jobs üzerinden Apple’a göndermeler yapılması dikkatlerden kaçmıyor.

İlk etapta 100 bin adet üretildiği belirtilen telefonda, SIM kilidi bulunmuyor. Yani, dünyadaki tüm GSM operatörleri ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Tüm bunları bir kenara bırakırsak, telefon “kırılmaz” olarak tanımlanıyor.

Escobar ’ın kardeşi bu telefonu kırmanın Galaxy Fold’dan daha zor olduğunu garanti ediyor. Ekranın özel bir plastikten yapıldığı ve bu nedenle darbelere karşı dayanıklı olduğu belirtiliyor.

Escobar Fold 1 olarak adlandırılan telefon, 349 dolar fiyat etiketine sahip ve Android işletim sistemi ile çalışıyor. 7.8 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan bu katlanabilir telefon, gücünü Snapdragon 8 serisi bir işlemciden alıyor.