Gerçek ismi Felix Kjellberg olan dünyaca ünlü YouTuber PewDiePie , popüler video paylaşım platformuna bir süre ara vereceğini açıkladı. 2019’un en çok izlenmeye sahip YouTube üreticisi PewDiePie, 2020’yi bir arayla başlatıyor.

YouTube Rewind 2019‘da verileriyle yer alan PewDiePie , 2019’da belki ilk 100 milyon aboneye ulaşan hesap olmayı başaramıyor ancak yılın en çok izlenmeye ulaşan içerik üreticisi oluyor. Yayınladığı videolarla sık sık gündeme gelen YouTuber , yılın ikinci yarısında Minecraft rüzgarlarını da yeniden şiddetli bir şekilde estirmeyi başarmıştı. Ancak yayınladığı son videoda izleyicilerine yeni bir duyuru yapan PewDiePie , 2020’ye kısa bir arayla başlayacağını kaydetti. Önümüzdeki yılın başlarında ne kadar süreceği belirsiz bir dönem video paylaşımı yapmayacak.

PewDiePie’ın YouTube‘a ara verme sebebi: Yorulmak

Kararını bir videoda paylaşan PewDiePie“Gelecek yıl YouTube‘a bir mola veriyorum. Bunu önceden söylemek istedim çünkü kararımı kesin olarak verdim. Yorgunum. Kendimi çok yorgun hissediyorum. Anlatabiliyor muyum bilmiyorum. Gelecek yılın başlarında biraz uzakta olacağım” şeklinde konuştu.

Ünlü YouTuber , 2017’de canlı bir oyun akışı sırasında başka bir oyuncuya karşı “lanet zenci” ifadelerini kullanmıştı. Olayın ardından özür dileyen PewDiePie, söz konusu cümleyi kötü anlamda kullanmadığını belirterek kendini savunsa da, takipçilerini ikna etmeyi pek de başaramamıştı. Aynı yıl Disney, bazı videolarında antisemitik ifadeler ve görseller bulduktan sonra PewDiePie ile ortaklığını bitirmişti.

Esasen YouTube videolarına ara verme kararı PewDiePie ’ın içerik üreticiliği kariyerinde bir ilk değil. Zaman zaman yoğun tempo sonrası kırılmalar yaşayan ve aralar veren YouTuber benzer bir durumu 2019’da da yaşamış gibi görünüyor. Kararının detaylı açıklamasının ardından yeni bir kararın gelip gelmeyeceği ise merak konusu. Ancak şimdilik sebep sadece “tükenmişlik” gibi görünüyor.