CES, tüketici teknolojileri işinde başarılı olanlar için dünyanın buluşma yeridir. Yeni nesil yeniliklerin pazara sunulduğu küresel aşama olan yenilikçiler ve çığır açan teknolojiler için 50 yıldır kanıtlanmış bir zemin olarak hizmet vermiştir.

CES , tüketici teknolojisi donanımı üreticileri, geliştiricileri ve tedarikçileri, içerik, teknoloji dağıtım sistemleri ve daha fazlası dahil olmak üzere 4.500‘den fazla katılımcı şirket sergiliyor ; 250‘den fazla konferans oturumu ve 160 ülkeden 170.000‘den fazla katılımcıyla bir konferans programı .

Ve 401 milyar dolarlık ABD tüketici teknolojisi endüstrisini temsil eden teknoloji ticaret birliği olan Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA) ® ‘ nın sahip olduğu ve ürettiği için , dünyanın iş liderlerini ve sektörün en alakalı konularının ele alındığı bir foruma öncülük eden düşünürleri çekiyor.

1- Audi AI:CON

Audi AI: CON

Tasarım çalışması; teknoloji göstericisi, mobilite kavramı: Audi AI: CON, geleceğin özerk bir lüks sedanı tarafından sunulan her imkanı, daha önce benzeri görülmemiş bir tutarlılıkla kullanıyor. Bir tasarım çalışması olarak, dört kapılı 2 + 2 önümüzdeki on yılların dış ve iç tasarımını göstermek için cesurca öne atlıyor. Teknoloji göstericisi, aktarma organları, süspansiyon, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik ile ilgili yenilikleri vizyoner bir şekilde birleştiriyor. Bir mobilite konsepti olarak Audi AI: CON, kapıdan kapıya bireysel taşımacılığın avantajlarının birinci sınıf havayolu kabininin lüks ortamı ile birleştirildiği yarının dünyasını göstermektedir. Daha fazla bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

2- Harley-Davidson LiveWire

Harley-Davidson LiveWire

Amerikan motosiklet devi Harley Davidson, ilk elektrikli motosikletini piyasaya sürdü. LiveWire modeli tamamen elektrikle çalışıyor ve kendi içinde 4G ile internete bağlanan GPS ve navigasyon sistemi, 4.3 inçlik dokunmatik ekranı ve müzik sistemi var. Kaslı bir yapısı olsa da benzinli abilerinden çok daha hafif olan motor 0’dan 100 km hıza 3.5 saniyede çıkıyor! Tek şarjda da 177 kilometre sürülebiliyor.

3- Mitsubishi Emirai 4

Mitsubishi Emirai 4

“Sizinle birlikte hissetmek; herkes için uygun; güvenli ve konforlu” teması altında, yeni konsept otomobilin geliştirilmesi üç spesifik araştırma alanını hedefliyor: elektrifikasyon, sürücüsüz kullanım ve bağlantılı olma. EMIRAI 4’te insan makine arayüzü (HMI), sürücü algılama ve aydınlatma sistemi gibi yeni nesil sürüş yardım teknolojileri bulunuyor. EMIRAI 4 tasarımında yer alan HMI yenilikleri arasında şunlar bulunuyor:

– Arttırılmış gerçekliğe sahip uyarı ekranı: Yüksek doğruluklu 3D haritalama; konumlandırma teknolojisi ile birlikte yüksek hassasiyete sahip konum belirleyici kullanılarak arttırılmış gerçeklik. Kötü hava ve kötü görüş; koşullarında bile sürücüleri güvenli bir şekilde yönlendirmek için uyarı ekranında gösterilen yolu ve beyaz şeridi vurgular.

– Gösterge üzeri düğme: Kayar bir düğme, sürücülerin gözlerini yoldan ayırmadan çeşitli işlevleri çalıştırmasına olanak tanır. Kayar düğme ile erişilebilen işlevler kolayca değiştirilebilir ve belirli gruplar halinde birleştirilebilir, böylece merkez iç mekan basitleştirilebilir.

– Çapraz görüntü göstergesi: LCD panelli yarım ayna, başka bir LCD panelin dikey sanal görüntüsü, aracın çevresindeki ortamın net 3D görüntülerini, dikey görüntüler şeklinde kolayca görünebilmesini sağlar.