Ünlü komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz , Karakomik Filmler ’in aldığı karışık yorumları çok da dert etmiş gibi gözükmüyor. Yılmaz , ilk filmin vizyonundan çok kısa bir süre sonra Karakomik Filmler 2 ’nin fragmanını Instagram ’da paylaştı.

Cem Yılmaz, sinemaya yabancı bir isim değil. Kendisinin beyaz perdede boy gösterdiği ilk film, 1998 yılında vizyona giren Her Şey Çok Güzel Olacak adlı yapımdı. O yapımda Yılmaz aynı zamanda da senarist olarak görev yapmıştı.

Daha sonra kendisini sık sık hem kameranın önünde hem de arkasında gördüğümüz Yılmaz, 2019 yılında da Karakomik Filmler ile karşımıza çıkmıştı. İki farklı filmin bir arada yayınlandığı bu yapıma gelen tepkiler oldukça karışıktı. Bazı kişiler ünlü komedyenin başarısını överken bazı kişiler de yaptığı işi yerden yere vuruyordu. Bu durum, Cem Yılmaz ’ı devam film(ler)i yapmaktan alıkoymadı.

Cem Yılmaz ‘ın yazıp yönettiği “iki film birden” konseptli ve 18 Ekim 2019 tarihinde vizyona giren Karakomik Filmler ‘de, Cem Yılmaz’ın yanı sıra Özkan Uğur, Zafer Algöz, Necip Memili gibi ünlü oyuncular da yer almıştı.

Bazı izleyiciler Karakomik Filmler ‘i beğenmezken bazıları ise yeni filmin başarılı olduğunu düşünüyordu. Fakat Cem Yılmaz, eleştirilere aldırmadan serinin devam filmi olan Karakomik Filmler 2 ‘nin vizyona giriş tarihini Instagram üzerinden duyurdu.

View this post on Instagram

Karakomik Filmler 2.

A post shared by Cem Yılmaz (@cmylmz) on

Karakomik Filmler 2 , “Deli” ve “Emanet” adlı iki farklı bölümle karşımıza çıkacak. Senaristliğini ve yönetmenliğini yine Cem Yılmaz ’ın yapacağı film, daha önce de sık sık Yılmaz ile birlikte kamera karşısına geçtiğini gördüğümüz isimleri bir araya toplayacak. Ünlü komedyen yine Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu gibi isimlerle birlikte kameranın önüne geçiyor. Ayrıca Cem Davran, Büşra Develi, Emin Gürsoy , Özge Özpirinççi , Celal Nalçakan , Tansu Biçer de filmin kadrosunda yer alıyor.

Karakomik Filmler 2 , 17 Ocak 2020 ’de izleyicilerin karşısına çıkacak. Ünlü komedyen ve oyuncu, daha önce bu filmleri gerekirse zarar etse bile çekeceğini ama yine de çekmekten vazgeçmeyeceğini açıklamıştı. İlk film gişede istediği başarıyı yakalamamasına rağmen görünüşe göre Cem Yılmaz ’ı tatmin etmeyi başardı.

Karakomik Filmler 2 ’de anlatılacak olan hikayelerin içeriği ise henüz belli değil. Emanet filminin çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Daha önce vizyon tarihi birkaç kez değişen yapımın kesin tarihi de bu afişle birlikte ortaya çıkmış oldu.