Avengers: Endgame ‘de, Tony Stark ‘ın (Iron Man) kızı Morgan’ın Katherine Langford tarafından canlandırılan yetişkin haliyle bir araya geldiği sahne yer almıyordu. Silinen duygusal veda sahnesi, Disney+‘ta ortaya çıktı.

Disney+ yayın hayatına başladı ve Disney klasikleri, Marvel, Star Wars gibi serilerle geniş bir kütüphane sunuyor. Yayın hizmetinde yer alan içeriklerinden biri de Avengers: Endgame ve filmin platformdaki versiyonu, ekstra olarak yönetmen yorumları ve silinmiş sahnelerle dolu. Silinen sahnelerden biri, Tony Stark ve kızı Morgan Stark’ın yetişkin halinin bir araya geldiği anı gösteriyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame ‘i beklediğimiz süre boyunca dikkat çekici bazı haberler gündeme gelmişti. Bunlardan biri de 13 Reasons Why dizisinin başrolü Katherine Langford ’un Avengers Endgame ’in oyuncu kadrosuna dahil olmasıydı. Onunla ilgili haberlerden sonra Katherine Langford ‘un ya Hawkeye’ ın kızı ya da Kate Bishop olarak karşımıza çıkacağı tahmin ediliyordu. Fakat bu tahminler doğru çıkmadı. Zaten Katherine Langford ’un karakterini de beyaz perdede göremedik. Daha sonra genç oyuncunun Iron Man ’in kızı Morgan Stark rolü için seçildiği anlaşıldı. Katherine Langford ’un bu karaktere hayat verdiği tek bir sahne bulunuyordu ve bu sahne sonradan filmden çıkartılmıştı. Aradan geçen uzun zamanın ardından merak uyandıran sahne internete düştü

Russo kardeşler daha önce Katherine Langford ‘ın Morgan Stark ‘ın yetişkin halini oynayacağını açıklamıştı ancak sinema salonlarını dolduran milyonlar, Landford ‘ı beyaz perdede görememişti. Disney+ ‘ta gösterilen sahnede Iron Man ve kızı Morgan, Way Station olarak bilinen metafiziksel bir gerçeklikteler. Tıpkı Thanos ‘un, Infinity War’da parmaklarını şıklatmasının ardından kızını gördüğü yer gibi. Silinen sahnede Morgan Stark, Tony’ye onunla gurur duyduğunu ve fedakarlığına değdiğini söylüyor.

Yönetmenlere göre silinen sahnenin ardındaki amaç, kızının onu affetmesi ve Tony ‘nin huzur bulmasıydı. Ancak seyirciler, Morgan ‘ın küçüklüğüne bağlandığı için sahnenin iptal edilmesine karar verildi. Sahne, filmde yer almasa da izlemeye değer, duygusal bir an. Silinen Tony ve Morgan sahnesi, Disney+ ‘taki Avengers: Endgame sayfasının “Ekstralar” bölümünde yer alıyor.

Sahnenin kapanışında Morgan, Tony ‘ye onu sevdiğini söylüyor ve Iron Man onu öperek her zamanki gibi, “Seni 3.000 kez seviyorum” cevabını veriyor… Dürüst olmak gerekirse Avengers: Endgame yeterince dramatik bir sonla bitti

ve böyle bir sahnenin filme eklenmiş olması, seyircileri ekstradan duygusal olarak yormuş olacaktı.