Microsoft , efsane strateji oyunu serisi Age of Empires ‘ın yeni oyununun yolda olduğunu duyurdu. Age of Empires 4 şimdiden büyük bir topluluk tarafından heyecanla beklense de geliştiriciler, gözlerini yeni oyunculara dikti.

Xbox ’ın düzenlediği etkinliğe katılan Age of Empires yaratıcı yönetmeni Adam Isgreen , serinin yeni oyunu ile ilgili gelen sorulara da yanıt verdi. Age of Empires 4‘ün kendileri için yeni bir başlangıç olduğuna değinen Isgreen , seriyi modernize etmek istediklerini söyledi. Dolayısıyla bu da önemli yeniliklere kapı açacak. Tabii bu değişikliklere rağmen, serinin en yeni oyunu köklerine bağlı kalacak.

Oyundaki iki önemli yeniliğe değinene Isgreen , bunlardan birinin Art of War görevleri olacağını söyledi. Bu görevler ile oyuncular oyunu daha iyi öğrenebilecek. Aynı zamanda strateji yeteneklerini de böylece geliştirebilecek. Diğer yandan, oyunda analitik tabanlı eğitim de sunulacak. Bununla da yine oyuncuların deneyimini iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Geliştirici ayrıca, oyuncuların oyunu öğrenmelerine ve gerçek zamanlı strateji becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan ve yeni çıkan Age of Empires 2: Definitive Edition ‘la birlikte sunulan Art of War görevlerinden de bahsetti.

Art of War , oyuncuların bazı senaryoları kullanarak zorlu durumların üstesinden gelmeyi öğrenebileceği (oyunun başında rakip tarafından saldırıya uğramak gibi) bir özellik olacak. Tüm bunların yanı sıra Age of Empires 4 ‘te medeniyetlerin birbirinden birçok yönden farklı olduğunu ve Art of War’da hepsi için ayrı senaryolar olacağını da ekledi.

Age of Empires 4 ‘ün çıkış tarihi ne yazık ki henüz açıklanmadı. Ancak zaman içinde heyecan yaratan yeni oyun için daha fazlasının açıklanacağından eminiz.