Hennessey adlı modifiye ekibi, Jeep’in pickup modeli Gladiator ‘ı elden geçirerek aracı adeta bir canavara dönüştürdüler. Ortaya çıkan 1000 beygir gücündeki canavarın sürüş testini YouTube üzerinden paylaşan ekip, aracın yalnızca sınırlı sayıda üretileceğini belirtiyor.

Gladiator, çıktığı ilk günden beri pickup segmentine yön vermeye devam ediyor. İşte tam da bu sebeple kendisinin modifiye firmalarının elinden kurtulması kaçınılamaz hale gelmişti. Yaptığı çılgın işlerden tanıdığımız Hennessey ekibi de Gladiator’ı alarak bambaşka bir canavara çevirmeyi başarmış. Hennessey Maximus 1000 adı verilen bu özel modeli SEMA fuarında tanıtmaya hazırlanan firma, aracın çıkış gücünü 1000 bg gücüne çıkarmış.

Hennessey , aracın 6.2 litrelik Hellcat V8 ‘inin çıkış gücünü artırmak için elinden geleni yapmış. HPE1000 adı verilen motor güncellemelerini devreye sokan firma, aracın çıkış gücünü 1000 bg gücü ve 1264 Nm torka yükseltmiş. Yeni radyatörlere, yakıt enjeksiyon sistemine ve paslanmaz çelik egzozlara kavuşan araç 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile eşleştirilmiş.

Hennessey aracın süspansiyon sistemini de elden geçirmiş. Aracı 150 milimetre yükselten firma, geniş off-road tekerlekleri ile birlikte Maximus ‘u bir canavara dönüştürmeyi başarmış.

Gövdesi ve tasarımı da orijinal araçtan farklılık gösteren Hennessey Maximus 1000 , yeni tamponlar ve yenilenen logo gibi küçük estetik dokunuşları da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca araçta bulunan 37 inç tekerlerin yanı sıra King amortisörler ve yükseltilmiş ön ve arka akslar bulunuyor, bu eklentiler sayesinde aracın yol tutuşu da optimum düzeye çıkarılmış durumda. Aracın içerisine gelecek olursak da tamamen özelleştirilmiş, elmas dikişli deri döşemeler bizleri karşılıyor.

Jeep Gladiator: Hennessey Maximus 1000200.000 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Aracı almak isteyenlerinse acele etmesi gerekiyor çünkü firma, bu özel tasarım araçtan yalnızca 24 adet çıkaracağını açıkladı. Ayrıca bir Hennessey Maximus 1000 ’in üretiminin yaklaşık olarak 4 ay sürdüğü de belirtiliyor.